Klop: Me aq lojtarë kualitativ, turp që Atletiko luan në mbrojtje

Pas disfatë 2-3 nga Atletiko Madridi dhe eliminimit nga Liga e Kampionëve, Jyrgen Klop u tregua një humbës I keq, por që drejtoi Kritika të ahspra për lojën e skuadrës spanjolle.

“Nuk e kuptojë Atletiko Madridin. Kanë lojtarë të shkëlqyeshëm dhe luajnë me atë sistem të lojës. Në rregull, ata janë fitues! Mirëpo me Koke, Saull, Lorente, ata mund të luajnë futboll të vërtetë, e jo vetëm të qëndrojnë në pjesën e tyre dhe të presin kundërsulme. Në fund të fundit, ne duhet të pranojmë realitetin dhe normalisht ti urojmë. E kuptojë se jam një humbës I keq dhe nuk ndjehem mirë sonte. Futbollistët dhanë maksimumin, mirëpo nuk mund të anashkalohen lehtë dy vijat e mbrojtjes më nga 4 futbollist. Mirëpo ata ishin brilliant në atë që e kishin menduar dhe në fund na dhanë edhe 3 gola. “